http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Most na Małej Wełnie w Kłecku zamknięty do listopada!

Wyróżniony Most na Małej Wełnie w Kłecku zamknięty do listopada!

W związku z rozpoczęciem budowy nowego mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 190 w Kłecku, istniejący obiekt na Małej Wełnie został zamknięty dla ruchu samochodowego. Ruch pieszo-rowerowy po chodniku będzie zachowany.


Trasa objazdu (szczegóły na mapie tutaj) została wyznaczona: na odcinku Wągrowiec - Gniezno, dla samochodów osobowych został poprowadzony objazd drogą wojewódzką nr 197 Gniezno - Kiszkowo - Sławica - Wągrowiec. Z kolei dla tranzytu i pojazdów powyżej 3,5 tony objazd poprowadzony został drogą S5 na odcinku Gniezno - Kostrzyn, dalej drogą krajową nr 92 Kostrzyn – Swarzędz – Poznań i drogą wojewódzką nr 196 Poznań – Murowana Goślina – Wągrowiec.

Z informacji przekazanych przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu wynika, że ma być także udostępniona - dla pieszych i rowerzystów - tymczasowa kładka w rejonie dotychczasowego mostu.

O budowie mostu

W marcu 2018 r. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu podpisał z wykonawcą – spółką Most z Sopotu – umowę na budowę nowego mostu na Małej Wełnie w Kłecku w powiecie gnieźnieńskim.

Istniejącą od 1958 roku i będącą w złym stanie technicznym przeprawę zastąpi jednoprzęsłowy obiekt wykonany z żelbetowych belek zespolonych z płytą i osadzony na palach o wysokości 13 m. Jego długość wyniesie 19,1 m, a szerokość – 13,4 m. Po jednej stronie jezdni o szerokości 7 m powstanie ścieżka pieszo-rowerowa, a po drugiej – chodnik roboczy. Most będzie miał najwyższą klasę nośności A, czyli 50 ton.

Termin realizacji zadania to koniec listopada 2018 roku. Wartość inwestycji wynosi 3,8 mln zł.

Więcej na temat budowy mostu na Małej Wełnie w Kłecku - tutaj

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.