http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Była dziennikarka kandydatką partii Razem do sejmiku!

Wyróżniony Była dziennikarka kandydatką partii Razem do sejmiku!

Samorząd ma być świecki, przyjazny obywatelom i w tym celu trzeba poprawić kilka rzeczy stojących w sprzeczności do postulatów lewicowych. Z takim programem do wyborów rusza Partia Razem. Dziś gościł w Gnieźnie lider tego ugrupowania.


Partia Razem w wyborach samorządowych chce wystawić swoich reprezentantów do walki przede wszystkim o Sejmiki Wojewódzkie. – Razem chce samorządu, który jest użyteczny dla obywateli i który jest przyjaznym, godnym domem dla wszystkich, a tak dziś nie jest – uważa Adrian Zandberg, lider Partii Razem, który wskazuje, co jest najbardziej zaniedbywane w polityce samorządowej. – To jest publiczny transport, usługi opiekuńcze i funkcjonowanie wsparcia dla osób starszych, to wszystko wymaga zmiany – ocenia polityk.

– Chcemy samorządu, który jest świecki i który traktuje ludzi równo, niezależnie od tego, jakiego są wyznania i jakiej są orientacji seksualnej czy jakie mają poglądy polityczne. Nam się bardzo nie podoba, co ostatnio wyprawiają władze centralne w Warszawie, jeśli chodzi o ideologizację edukacji, ochrony zdrowia i odcinanie ludzi od wsparcia ze względu na to, że ono komuś się nie podoba ze względów religijnych. My chcemy, żeby tam, gdzie zawodzi rząd centralny, wkraczały samorządy i jeżeli rząd w Warszawie zawodzi młodych rodziców, którzy starają się o dziecko i likwiduje program in vitro, to naszym zdaniem wszystkie województwa przyjąć powinny wojewódzkie programy in vitro – wskazuje A. Zandberg.   

Liderką listy wyborczej Partii Razem w okręgu nr 3 w wyborach do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego będzie Kamila Kasprzak-Bartkowiak, była dziennikarka, od lat działająca w Klubie Krytyki Politycznej i w środowisku kulturalnym. – Partia Razem ma bardzo bogaty program na wybory samorządowe i jednym z tych punktów jest hasło „Edukacja i Kultura, które łączą” – mówi Kamila Kasprzak-Bartkowiak, która podkreśla, że zna dobrze to środowisko. – Znam środowisko lokalnych twórców i znam również to wszystko od strony instytucjonalnej i widzę te problemy, że brakuje m. in. stabilności, jeśli chodzi o formy zatrudnienia w tych wojewódzkich instytucjach, w naszym teatrze czy chociażby w muzeum, a płace są tam od wielu lat na niskim poziomie. Ludzie kultury robią często coś dla idei albo po kosztach, a mogliby już dawno zmienić tę pracę i robić co innego, ale kochają to i aby mogli robić to co kochają, to właśnie opowiadamy się tutaj za podniesieniem tych płac, a są na to środki w województwie, które ma nadwyżkę budżetową, więc można to sfinansować – zauważa K. Kasprzak-Bartkowiak.

Wybory samorządowe w Polsce zostały zarządzone na 21 października 2018 roku.

2 komentarzy

 • Marcin Majewski
  Marcin Majewski niedziela, 19, sierpień 2018 14:27 Link do komentarza Raportuj

  Razem sierpem
  Razem młotem
  Czerwoną .......

 • Marek ZYGMUNT - radny miasta Gniezna
  Marek ZYGMUNT - radny miasta Gniezna piątek, 17, sierpień 2018 11:40 Link do komentarza Raportuj

  Czy to na pewno prawda, że Andrzej ŁOZOWSKI - dotychczasowy wójt gminy Łubowo planowany jest przez PiS na nowego STAROSTĘ POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO ?
  Jeżeli tak, to PiS ma już wygrane wybory w powiecie !!
  Ale sprytne zagranie .
  Tylko pogratulować daru przekonywania panom posłom i panu senatorowi z PiS !

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.