http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Polska to nasz wspólny dom”

Wyróżniony „Polska to nasz wspólny dom”

W nieco luźniejszej formie artystycznej, choć oczywiście z zachowaniem właściwej dostojności, na małym deptaku przy ulicy Franciszkańskiej zostało zorganizowane w sobotę wydarzenie o charakterze muzyczno-patriotycznym. Gnieźnianie przyjęli zaproszenie posła Krzysztofa Ostrowskiego do wspólnego wyśpiewania bardzo ważnych dla Polski pieśni patriotycznych.


Z udziałem zwykłych mieszkańców i przy akompaniamencie kilku muzyków zorganizowano we wczesne sobotnie przedpołudnie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w przededniu uroczystości Święta Niepodległości w Polsce. – Skąd pomysł? To jest święto radosne, bo skoro obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości, to pomyślałem, że dobrze byłoby świętować wspólnotowo, żeby biuro poselskie i żebym ja osobiście miał udział w tym świętowaniu ogólnopolskim. Pomyślałem, że wyśpiewamy to co nam w duszy gra, a w duszy gra nam radośnie – mówi Krzysztof Ostrowski, poseł Prawa i Sprawiedliwości, organizator przedsięwzięcia.

– Dobrze byłoby, żebyśmy jednak pamiętali, że nie wszystkie pokolenia naszych rodaków mogły cieszyć się niepodległością, było kilka takich pokoleń, które nie żyły w wolnej Polsce i że wielu Polaków zginęło walcząc o te wolność. Przy okazji tego święta warto byłoby docenić to co mamy i żebyśmy zastanowili się jak możemy Polsce służyć, co możemy dobrego dla Polski zrobić. Ja myślę, że każdy dbając i budując swoją przyszłość, też buduje cząstkę Polski, bo Polska to jest nasz wspólny dom i innego domu nie będziemy mieli. Cieszmy się, radujmy się, nie pozwólmy Polski niszczyć i atakować, tylko brońmy jej, bo jest to wielkie dobro, które mamy – dodaje K. Ostrowski.

Podczas spotkania, w którym uczestniczyło ok. 50 osób zaśpiewano m. in. takie pieśni: „Białe Róże”, „Jak długo w sercach naszych”, „Hej, Hej, Ułani”, „Marsz Strzelców”, „O mój rozmarynie”, „Pobudka Krakusów”, „Pierwsza Kadrowa”. Akompaniament zapewnili: Sebastian Żurek (gitara basowa), Edmund Zdanowski (instrumenty klawiszowe), Marek Gotowała (gitara akustyczna, harmonijka). – Te pieśni, one kiedyś były może nie jakimiś przebojami, ale były pokrzepiające dla Polaków walczących 100 lat temu o swoją wolność. Każdy otrzymał śpiewnik, w którym można odnaleźć słowa wszystkich pieśni patriotycznych, które dzisiaj śpiewamy – podkreśla Sebastian Żurek, basista zespołu Prohibicja, muzyk pochodzący z Gniezna.

Po zakończeniu części muzycznej, gości zaproszono na gorącą herbatę i rogale świętomarcińskie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.