http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Jacek Bembnista nowym dyrektorem gnieźnieńskiego szpitala!

Wyróżniony Jacek Bembnista nowym dyrektorem gnieźnieńskiego szpitala!

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie poinformowało dzisiaj, że w dniu 2 grudnia br. Starosta Gnieźnieński powołał na stanowisko p.o. Dyrektora Szpitala Pomnik Chrztu Polski pana Jacka Bembnistę. Powyższa decyzja została podjęta w trybie natychmiastowym z uwagi na wyższą konieczność, czyli obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego.


W dniu 1 grudnia do Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego dotarła informacja, że dotychczasowa Zastępca Dyrektora ds. lecznictwa Pani Ewa Jachimczyk w dniu 16 listopada 2018 roku złożyła rezygnację z pełnionej funkcji, z terminem upływu wypowiedzenia w dniu 2 grudnia.

W związku z tym, że w dniu 21 listopada br. poprzedni Starosta Gnieźnieński Pani Beata Tarczyńska rozwiązała umowę o pracę z ówczesnym Dyrektorem Szpitala Pomnik Chrztu Polski Panem Krzysztofem Bestwiną zwalniając jednocześnie dyrektora z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia umowy, a także biorąc pod uwagę zapisy statutu Szpitala, mówiące o tym, że podczas nieobecności Dyrektora Naczelnego obowiązki pełni Zastępca Dyrektora ds. lecznictwa, obecny Starosta Gnieźnieński został zmuszony w trybie natychmiastowym powołać p.o. Dyrektora Szpitala.  W przeciwnym razie szpital pozostałby bez umocowania innych osób do reprezentowania jednostki, w tym szczególnie do składania oświadczeń woli w imieniu szpitala. Brak osób zarządzających podmiotem leczniczym stanowi zagrożenie dla zapewnienia ciągłości prawidłowego funkcjonowania jednostki, łącznie z brakiem możliwości zawierania umówi wraz z aneksami z Wielkopolskim oddziałem NFZ w Poznaniu.

Powierzenie funkcji p.o. Dyrektora Szpitala Pomnik Chrztu Polski Panu Jackowi Bembniście nie stanowi pominięcia  przeprowadzenia postępowania konkursowego, jest natomiast gwarantem zapewnienia ciągłości prawidłowego funkcjonowania szpitala do czasu nawiązania stosunku pracy albo zawarcia umowy cywilnoprawnej w trybie art. 49 ustawy o działalności leczniczej z przyszłym dyrektorem szpitala.

2 komentarzy

  • kierownik kadr
    kierownik kadr piątek, 14, grudzień 2018 18:08 Link do komentarza Raportuj

    Podobno ma spółki i jest powołany niezgodnie z prawem . I co na to Zarząd starostwa ???

  • a
    a niedziela, 09, grudzień 2018 20:21 Link do komentarza Raportuj

    Nikt nie zapewni nam "bezpieczeństwa zdrowotnego" lepiej niż ten Pan doktor.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.