http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wigilia w Niechanowie

Wyróżniony Wigilia w Niechanowie

W murach niechanowskiego Pałacu odbyła się wczoraj uroczysta Wigilia Ośrodku Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy. Mury Ośrodka wypełniły kolędy i serdeczne życzenia płynące z głębi serc.


Wśród zaproszonych gości byli: Eugeniusz Zamiar, wójt gminy Niechanowo, Elżbieta Rzepecka – Roszak, dyrektor Zespołu Szkół, Tomasz Wojciechowski, prezes Polskiego Związku Unihokeja, Grażyna Teresa Kozanecka, przewodnicząca Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej, ksiądz kan. Andrzej Ziółkowski, proboszcz niechanowskiej parafii. Na wspólną uroczystość przybyli również przedstawiciele Rady Rodziców oraz nasi absolwenci.

Po słowach powitania, kierownik Ośrodka Arkadiusz Gaca oddał głos Aniołom i Diabłom. Przygotowane przez młodzież Ośrodka Jasełka przybliżyły wszystkim obecnym odwieczną prawdę o walce dobra ze złem. Wszyscy zgromadzeni bez względu na wiek i pełnione funkcje mogli przypomnieć sobie jak wiele trzeba trudu i pracy by odkrywać w sobie takie wartości jak dobro, prawdę, piękno.

Po obejrzeniu programu artystycznego wszyscy przełamali się opłatkiem składając sobie szczere życzenia, przy których nie zabrakło wzruszeń. Po złożonych życzeniach Kierownik Ośrodka zaprosił wszystkich do wigilijnego stołu, na którym tego wieczoru królowały tradycyjne potrawy: ryby, kapusta pierogi czy makowiec. Wigilijne spotkanie w Ośrodku było doskonałą okazją do chwili zadumy, zatrzymania się nad zmieniającym się życiem.

Wszyscy obecni mieli czas na chwilę refleksji nad celem i sensem życia, nad wartościami, które stanowią, że życie człowieka staję się bardziej ludzkie. Odchodząc od stołu wszyscy życzyli sobie, aby rodzinna, ciepła atmosfera świąt udzielała się w naszym życiu każdego dnia.

Ostatnio zmienianypiątek, 18 grudzień 2015 09:21

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.