http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Harcerze w Rakowie, czyli podwójna uroczystość

Wyróżniony Harcerze w Rakowie, czyli podwójna uroczystość

Przez trzy majowe dni sołectwo Rakowo po raz kolejny gościło harcerzy. Piętnastu młodych ludzi z Hufca ZHP Gniezno  (6 Drużyna starszoharcerska „Granatowo-Biali” i 5 Drużyna starszoharcerska), pod komendą pwd. Kacpra Łochowicza, spędziło u nas piękny czas pomimo mało majowej pogody. Przy okazji ich pobytu odbyły się też dwie uroczystości.


W sobotnie popołudnie na organizowane przez gości obrzędowe ognisko przybyli zaproszeni mieszkańcy sołectwa. Była gawęda, była harcerska iskra, sporo śpiewania a po części oficjalnej również coś do przekąszenia.

Przy tej okazji miały miejsce dwie małe uroczystości. Po pierwsze na ręce Komendanta biwaku został przekazany Pierścień Braterstwa. Jest to odznaczenie ustanowione za komendantury dh. Andrzeja Zacholskiego na początku lat 90. A przyznawany za pomoc bliźnim. W 1991 roku pierścień ów otrzymał 16 Szczep Harcerski Piastowie przy szkole podstawowej nr 12 w Gnieźnie, za wielokrotną zbiórkę artykułów spożywczych i ubrań dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Armenii. Przekazania dokonał były komendant 16 SH dh Tomasz Jop. Obecnie honorowym piastunem Pierścienia jest pwd. Kacper Łochowicz HO.

Drugie wydarzenie to odsłonięcie okolicznościowej tablicy upamiętniającej prawie 1000 dni oczekiwania na utworzenie przyłącza wody na działce sołeckiej w Rakowie. Uchwała Zebrania Wiejskiego z 9 września 2016 roku nadal czeka na realizację i jest duża szansa, że w tym roku się uda, za co wszyscy trzymamy kciuki.

Przy tej okazji dziękujemy administracji gminy za zorganizowanie beczkowozu z wodą dla harcerzy.

Późnym wieczorem rozpoczął się trwający niemal do północy nocny bieg na orientację w którym wystąpiła również reprezentacja mieszkańców. Nasz waleczna drużyna zdobyła medalowe trzecie miejsce! Uprzedzając ewentualne komentarze: tak, startowały więcej niż trzy drużyny.

Harcerzy pozdrawiamy i zapraszamy ponownie!

Ostatnio zmienianyśroda, 22 maj 2019 14:34

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.