Logo
Wydrukuj tę stronę

Inauguracja Roku Akademickiego PWSZ. Nowy rektor

Wyróżniony Inauguracja Roku Akademickiego PWSZ. Nowy rektor

W Teatrze im. Aleksandra Fredry odbyła się inauguracja Roku Akademickiego gnieźnieńskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Po raz pierwszy inaugurował rok akademicki nowy rektor uczelni profesor Janusz Wiśniewski. Przed inauguracją ustępujący wieloletni rektor gnieźnieńskiej PWSZ prof. Józef Garbarczyk, zdał sprawozdanie z działań uczelni w poprzednim roku akademickim. Warto podkreślić, że profesor Garbarczyk pełnił swoją funkcję do końca minionego roku akademickiego, wkładając przez lata ogromny wkład i wysiłek, najpierw w rozwój a potem w ugruntowanie pozycji gnieźnieńskiej uczelni.


Przypomnijmy profesor Janusz Wiśniewski nowy rektor PWSZ jest kierownikiem Zakładu Filozofii Polityki WNPiD UAM w Poznaniu. W 1973 r. ukończył matematykę na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii UAM. Doktorat w zakresie filozofii obronił w roku 1978 na Wydziale Nauk Społecznych UAM. W 1990 r. uzyskał habilitację w zakresie filozofii i socjologii na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie. Od 1993 r. profesor nadzwyczajny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Profesor Janusz Wiśniewski pełnił funkcje: Prorektora UAM w Poznaniu przez dwie kadencje (2002-2008), Dziekana (1999-2002), i Prodziekana (1996-1999) Wydziału Nauk Społecznych UAM w Poznaniu. (źródło strona PWSZ).

- Emocje towarzyszące każdemu rozpoczęciu roku akademickiego, są podobne, a jednak inne. Dla mnie dziś, to emocje szczególne, ponieważ rozpoczynam pracę w Gnieźnie w PWSZ, to niejako podwójne emocje, i jako początek roku akademickiego, rozdanie indeksów nowym studentom, ale też początek sprawowania funkcji rektora – przyznał w rozmowie tuż przed inauguracja prof. Janusz Wiśniewski rektor PWSZ w Gnieźnie.

Nowy rektor PWSZ im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie z uczelnią zapoznał się już zanim zdecydował się przyjąć funkcję rektora. - Z uczelnią się zapoznałem w miarę możliwości, jeszcze nie zdążyłem się zapoznać ze studentami. Samą uczelnię oceniam, jako szkołę wyższa z ogromnym potencjałem. Musimy wykorzystać ten potencjał, myślę, ze po prostu trzeba nam dalej dążyć w kierunku tego by PWSZ był centrum akademickim Gniezna – dodaje profesor Wiśniewski.

Niewątpliwie patrząc choćby na liczbę obecnie studiujących PWSZ oraz ogólny trend edukacyjny – stawianie na fachowców w dziedzinach inżynierskich i konkretnych zawodach, uczelnia faktycznie staje się najważniejszym ośrodkiem akademickim Gniezna.

Redakcja Informacji Lokalnych życzy studentom samych zaliczeń i jak najlepszych ocen w indeksach.

Informacjelokalne.pl