http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Trening matematycznych umysłów w Woźnikach

Wyróżniony Trening matematycznych umysłów w Woźnikach

Czternastego marca w Dzień Liczby Pi i przypadające na tę datę urodziny Alberta Einsteina, w Przedszkolu nr 2 Tęczowy Domek w Woźnikach odbył się Konkurs Matematyczny skierowany dla dzieci sześcioletnich ze szkół i przedszkoli z terenu gminy Łubowo.


Celem wydarzenia była prezentacja umiejętności dzieci, które z wyraźną łatwością rozwiązują problemy matematyczne, a także promocja i uatrakcyjnienie nauk ścisłych oraz dalszy rozwój dziecięcych zainteresowań. Uczestnicy podczas zabawy wcielili się w wielkich matematycznych geniuszy, którzy dzięki swoim dokonaniom zmienili świat. W matematycznych potyczkach wzięły udział trzyosobowe zespoły - reprezentacje z zaproszonych szkół i przedszkoli. Dzieci doskonale poradziły sobie z zadaniami, które dotyczyły m.in. rozpoznawania kształtów, mierzenia, wykonywania obliczeń z wykorzystaniem kalkulatora.

Konkurs był już trzecim, co dyrektor przedszkola Magdalena Pawlak oraz koordynator konkursu Angelika Stachowska nieśmiało uznają za tradycję w Woźnikach. Pierwsze miejsce zajęły dzieci z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Fałkowie przygotowane przez Karolinę Kuc. Drugie - reprezentacja ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki z Owieczek pod opieką Marzanny Kobyłeckiej. Trzecie - sześciolatki z pierwszej klasy ze Szkoły Podstawowej im. Mieszka I przygotowane przez Elżbietę Pawłowską.

Wyróżnienie otrzymały dzieci z Przedszkola w Woźnikach, które do konkursu typowała wychowawca Kamilla Wójtowicz. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody dla szkół. Kolejne takie spotkanie planuje się zorganizować również w przyszłym roku.

Ostatnio zmienianypiątek, 16 marzec 2018 11:53

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.