http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wiosnę powitali zdrowo...

Wyróżniony Wiosnę powitali zdrowo...

Na ten dzień czekali z coraz większym utęsknieniem chyba wszyscy, ale najbardziej jednak najmłodsi. We wtorkowe popołudnie nastąpił początek astronomicznej wiosny 2018 roku. To nie tylko powód do radości i uśmiechu, ale także okazja, by zachęcać do zdrowego trybu życia.


Specjalną akcję powitania wiosny przygotowali na dzisiejsze popołudnie dzieci wspólnie ze swoimi wychowawcami z Przedszkola nr 12 przy ulicy Pocztowej w Gnieźnie. Zorganizowano tam imprezę pod hasłem „Wiosnę witamy zdrowo, o swoją urodę i kondycję zadbamy", która nie odbyła się jeszcze na świeżym powietrzu, ale zdecydowanie w wiosennej atmosferze. – Spotykamy się dzisiaj z całymi rodzinami naszych dzieciaków. Ich ojcowie będą ćwiczyli z Karoliną Koszelą, która przygotowała ćwiczenia wysiłkowe, a także opowie o swojej karierze zawodowej. Dla mam natomiast przygotowaliśmy pokaz urody, czyli będzie prezentacja makijażu i fryzur. W międzyczasie ich dzieciątka będą uczestniczyły w zajęciach kreatywnych, a potem dla nich będzie także zumba z Moniką Dąbek-Gadzińską – mówi Danuta Kropaczewska, dyrektor Przedszkola nr 12 „Plastusiowo” w Gnieźnie.

Dzieci najbardziej nie mogły się doczekać pierwszego dnia wiosny, dlatego nie trudno ich było namówić do wspólnego spotkania. - Ponieważ chcemy zdrowo witać wiosnę, to przygotowałyśmy coś zdrowego i jedna z mam przygotowała zdrowe ciasteczka, a nasze pracowniczki przygotowały naturalne jogurty i soki, które rodzice będą mogli potem degustować po tych zajęciach – dodaje D. Kropaczewska.

- Zostałam poproszona o poprowadzenie takich krótkich zajęć sportowych z ojcami naszych przedszkolaków i ich trochę wymęczyć. Przygotowałam specjalny trening, tzw. siłowo-wytrzymałościowy z kettle bally, to są takie ćwiczenia na wzmocnienie środka ciała, czyli przy kręgosłupie i siły ramion również  – opowiada Karolina Koszela, mistrzyni Polski w boksie i mistrzyni świata w trójboju siłowym.

- My ze swojej strony przygotowałyśmy 50 litrów soków naturalnych, ale będziemy także rozdawały takie specjalne ulotki z przepisami na soki, którymi możemy zwalczać: zmęczenie, przeziębienie, niestrawność, nadciśnienie, ból głowy czy artretyzm. Te mikstury naprawdę mają dobry wpływ na te dolegliwości – uważa Paulina Młodoszewska, nauczyciel Przedszkola nr 12 „Plastusiowo” w Gnieźnie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.