http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Gnieźnianin wśród ofiar katastrofy samolotu na Alasce!

Wyróżniony Gnieźnianin wśród ofiar katastrofy samolotu na Alasce!

Dwa dni temu – o czym informowały wszystkie ogólnopolskie media – lekki samolot na pokładzie którego było czterech polskich turystów, uderzył w górę Thunder w Parku Narodowym Denali na Alasce. Wszyscy zginęli. Dzisiaj udało nam się ustalić, że wśród ofiar był 49-letni gnieźnianin!


- Do katastrofy doszło ok. godz. 18.00 czasu miejscowego w sobotę (ok. godz. 4.00 w niedzielę nad ranem czasu polskiego) w trudnych warunkach atmosferycznych na wysokości ok. 3200 m, blisko wierzchołka masywu górskiego Thunder Mountain, w odległości ok. 22 km od lotniska w Talkeetna na Alasce – podaje rmf24.pl. - Dopiero w poniedziałek warunki atmosferyczne poprawiły się na tyle, że wznowiono poszukiwania wraku. Jeden ze strażników Służby Parków Narodowych opuścił się na linie ze śmigłowca i po przekopaniu zwałów śniegu dotarł do wraku, gdzie odnalazł ciała czterech pasażerów – czytamy dalej.

Cały czas poszukiwany jest pilot samolotu, obywatel Stanów Zjednoczonych.

Jak podaje rmf24.pl władze Parku Narodowego Denali potwierdziły, że pasażerowie samolotu byli Polakami, ale do czasu poinformowania ich najbliższych, nazwiska ofiar nie zostaną podane do wiadomości publicznej. Śmierć czterech Polaków potwierdziły również polskie władze.

Udało nam się dzisiaj ustalić, że wśród ofiar jest 49-letni gnieźnianin (urodziny obchodził 31 lipca), który od wielu lat mieszkał w Ameryce Północnej. Z wykształcenia był weterynarzem, ale z zamiłowania globtroterem. Jak mówi nam jeden z jego znajomych z Gniezna: kochał podróżować i zwiedzać nowe miejsca.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.