http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

„Tajny Zamek Czocha” zaprosił Karola Soberskiego ze „Skarbem Dziedzica” i „Złotem Dziedzica”!

Wyróżniony „Tajny Zamek Czocha” zaprosił Karola Soberskiego ze „Skarbem Dziedzica” i „Złotem Dziedzica”!

Karol Soberski, dziennikarz, eksplorator, autor książek o historii pogranicza Wielkopolski, Kujaw i Pałuk, a także prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” został zaproszony na dwudniowe spotkanie miłośników historii i badaczy tajemnic przeszłości, które 10 i 11 listopada odbędzie się w Zamku Czocha, jednym z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych zamków w Polsce. Wygłosi tam prelekcję pt. „Franciszek Saskowski, skarb napoleoński i polskie Rennes-le-Château”, związaną z jego dwoma książkami „Skarb Dziedzica” i „Złoto Dziedzica”. K. Soberski jest jedynym przedstawicielem Wielkopolski zaproszonym na to jedno z najważniejszych w Polsce spotkań badaczy historii.

Więcej

3 komentarzy

 • Wiesław Świątek
  Wiesław Świątek wtorek, 25, wrzesień 2018 12:16 Link do komentarza Raportuj

  Panie Karolu dobrze że Panu się chce wyszukiwać te wydarzenia z historii ziemi gnieźnieńskiej. Dzięki Panu potomni będą wiedzieli co się działo w okolicach Gniezna.

 • Rafał
  Rafał wtorek, 25, wrzesień 2018 10:19 Link do komentarza Raportuj

  Mieszkam w gminie Mieleszyn i dzięki książkom pana Karola poznaje historię moich okolic. Fascynującą historię! Dziękuję i pozdrawiam!

 • Maria Kozłowska
  Maria Kozłowska wtorek, 25, wrzesień 2018 09:50 Link do komentarza Raportuj

  Gratulacje Panie Karolu! Widać, że cenią Pana książki i Pana działalność poza Gnieznem i powiatem gnieźnieńskim. Osobiście cenię Pana za książkę o ludobójstwie na Dziekance i żałuję, że nikt z lokalnych możnowładców nie dostrzega tej historii... Szkoda też, że nie ma żadnych spotkań z Panem w Gnieźnie...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.