http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Michał Stosio nowym przewodniczącym Rady Miejskiej Gminy Kłecko!

Wyróżniony  (screen za Gmina Kłecko) (screen za Gmina Kłecko)

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kłecku odbyła się dzisiaj pierwsza sesja Rady Miejskiej Gminy Kłecko nowej kadencji. Głównym punktem był wybór przewodniczącego Rady Miejskiej, którym został Michał Stosio.


Sesję inaugurującą nową kadencję poprowadził najstarszy radny Stanisław Borkowski. Po odebraniu zaświadczeń przez radnych i burmistrza Adama Serwatkę oraz złożeniu ślubowania, radni dokonali wyboru przewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Kłecko.

Zanim jednak tego dokonano, głos zabrał burmistrz A. Serwatka, który w swoim wystąpieniu zapowiedział co chce zrobić w nowej kadencji. Najwięcej uwagi poświęcił na oświatę i szkolnictwo, sporo na sprawy społeczne, komunalne i opiekę zdrowotną. Ale wspomniał też, że gmina Kłecko, jako gmina historyczna powinna się promować na zewnątrz.

Na to stanowisko zgłoszono tylko jednego kandydata Michał Stosio, mieszkańca Kłecka, który został radnym z KWW Adama Serwatki. Jego kandydaturę poparło 10 radnych, a przeciwko było 4 radnych.

Następnie wybrano dwóch wiceprzewodniczących, którymi zostali: Jan Borkowicz (poparło go 13, przeciw był 1 radny) i Waldemar Gołochowicz (poparło 13 radnych, przeciwko 1 radny)

O planach burmistrza gminy Kłecko już wkrótce w naszym portalu.

Relacje internetowa z sesji poniżej:

Media

Ostatnio zmienianyśroda, 21 listopad 2018 20:26

1 komentarz

  • Karlos
    Karlos czwartek, 22, listopad 2018 21:13 Link do komentarza Raportuj

    Faktycznie...gmina historyczna ,bo stoły i krzesła rodem z PRL...ładna promocja KŁECKA:)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.