http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Rodacy – Bohaterom”: zebrano 2 tony darów!

Wyróżniony „Rodacy – Bohaterom”: zebrano 2 tony darów!

Wczoraj zakończyła się zbiórkę produktów żywnościowych i przemysłowych organizowana w ramach akcji „Rodacy – Bohaterom” Stowarzyszenia Odra-Niemen. Młodzież z gnieźnieńskiej SP nr 7, SP w Ostaszewie i gnieźnieńskiego koła AK zebrała prawie 2 tony darów! Efekty zbiórki są wspaniałe.


- To już dziewiąty raz, kiedy to gnieźnianie wraz ze wparciem dobrych ludzi z Poznania, Pobiedzisk i Bydgoszczy, organizowali zbiórkę i wyjazd z paczkami świątecznymi dla polskich kombatantów, Sybiraków, osób starszych i samotnych, mieszkających na Litwie i Łotwie oraz dla polskich przedszkolaków – mówi Paweł Ruszkiewicz, koordynator akcji w Gnieźnie. Paczki trafią do naszych Rodaków na Wschodzie.

Organizatorzy zbiórki bardzo dziękujemy PSS SPOŁEM Gniezno, drukarni MAJORCZYK, pani dyrektor Elżbiecie Fischer, pani Ewie Modelskiej ze SP nr7 i pani Annie Romanowskiej-Karpińskiej z Bydgoszczy.

W piątek trzy samochody (9 osób) z darami dla polskich kombatantów, Sybiraków, przedszkolaków oraz osób starszych i samotnych ruszają w drogę na Łotwę i Litwę.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.