http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Prawie 250 morsów w wodzie! Rekord pobity!

  • Napisane przez Jarosław Mikołajczyk
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Prawie 250 morsów w wodzie! Rekord pobity!

Trudno właściwie powiedzieć, w którym momencie fala morsowania przeszła przez Polskę. Pewne jest, że obecnie Gniezno jest silnym ośrodkiem. Dziś na Łazienkach pobito Rekord Gniezna w jednoczesnym morsowaniu. Królewskie Morsy Gniezno i ich goście w liczbie 246 wykąpały się dziś w samo południe. Poprzednio było ich 226.


Samo środowisko Morsów rozrasta się łącząc ludzi różnych pasji i zawodów. – To właśnie ciekawe spostrzeżenie, bardzo nas to zresztą cieszy, że tak się stało, że morsujemy bez jakiś barier zawodowych czy społecznych. Mamy w grupie ludzi którzy biegają, inni uprawiają sporty walki, jeszcze inni nie są aktywni sportowo. Mamy bodaj trzech policjantów, ale są ekonomiści, budowlańcy, ani zawód ani inne zainteresowania czy nawet poglądy nie dzielą nas kiedy wchodzimy wspólnie do wody – powiedział nam Waldemar Rychert, który wraz z Waldemarem Lobą organizował z ramienia KMG bicie rekordu.

Na wodzie cały czas obecny był na desce ratowniczej ratownik WOPR, byli także w pogotowiu strażacy. Dzisiejsze bicie rekordu było pod kątem bezpieczeństwa wspaniale zabezpieczone, a na brzegu były ciepła kawa i herbata oraz coś do posilenia się. - Myślę, że nie ma czegoś takiego jak przygotowanie zwłaszcza psychiczne do pierwszego morsowania wystarczy przyjść do nas. Terminy są podane na naszej stronie. Oczywiście odbywa się tak jak dziś to miało miejsce instruktarz dla tych, którzy wchodzą po raz pierwszy. Raczej po prostu radzimy ostrzegamy przed tym, że po wejściu do wody pewne miejsca w ciele reagują szczególnie, ale ze można spokojnie to opanować. Pokazujemy też, że solidna rozgrzewka wyzwala później w ciele pokłady ciepła. Dziś było 10 nowicjuszy – dodaje  Waldemar Rychert z Królewskich Morsów Gniezno.

Wśród kąpiących się nie zabrakło całych rodzin z dziećmi. Wszystko wskazuje na to, że morsowanie w Gnieźnie rośnie w siłę.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.