http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Udane występy młodych tenisistów stołowych Stelli

W miniony weekend rozgrywano turnieje indywidualne z cyklu Grand  Prix Wielkopolski. W Czempiniu walczyli młodzicy, natomiast w Krzyżu Wielkopolskim  juniorzy.


W sobotę  Czempiniu na starcie stanęło osiemdziesięcioro młodzików. Dobry występ zaliczył jedenastoletni Patryk Król zdobywając w tej stawce piąte miejsce. Patryk pokonał najpierw Kacpra Paula ze Śmigla 3:0, potem Jakuba Wachowiaka z Czempinia 3:0, następnie po ładnym pojedynku zwyciężył odwiecznego rywala Wiktora Puciłowskiego z Łobzonki Wyrzysk 3:1 i uległ dopiero w półfinale późniejszemu zwycięzcy Wojciechowi Lemieszce 0:3.

Potem przegrał z zawodnikiem Polonii Śmigiel, Bartoszem Ludwiczakiem i wygrał z Antonim Frąckowiakiem z Kobylina 3:2. Trzeba podkreślić, iż Patryk rywalizował ze starszymi od siebie kolegami. Siedemnaste miejsce zajął Błażej Jaros. Nie udał się start Zuzannie Jasieckiej, która wśród dziewcząt zajęła jedenaste miejsce, choć możliwości były znacznie większe.

W niedzielę natomiast w Krzyżu Wielkopolskim walczyli juniorzy. Świetnie zaprezentowała się Zuzanna Lewandowska zajmując drugie miejsce. Tu też trzeba podkreślić iż Zuzia rywalizowała ze starszymi od siebie zawodniczkami.  W pierwszym meczu Zuzia pokonała Natalię Tafelską z UKS Czternastka Poznań 3:0, następnie Maję Majdecką z Chrobry Gizałki 3:0, Maję Zielińską z LKTS Luboń 3:1 i uległa dopiero w finale Aleksandrze Nowak 2:3.

Był to dobry występ podopiecznych trenerów: Tadeusza Nowaka i Eugeniusza Krugera. Widać było na tych zawodach efekty ciężkiej pracy podczas zgrupowania Kadry Wojewódzkiej Młodzików i Juniorów, który odbywał się podczas zimowych ferii szkolnych w Luboniu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.