Przegrane Startu, wygrana Stelli

Wyróżniony Przegrane Startu, wygrana Stelli

Oba gnieźnieńskie zespoły hokejowe rozegrały swoje pojedynki ligowe. Niestety, dla Startu skończyły się one przegraną. Stella natomiast zainkasowała komplet punktów.

Na Stadionie im. Alfonsa Flinika w meczu 12. kolejki I ligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Startu 1954 Gniezno podejmował Pomorzanina Toruń. Spotkanie zakończyło się porażką czerwono-czarnych 2:6. Bramki dla Startowców zdobyli: Mariusz Gromadzki i Aleksy Szymański.

W niedzielę gnieźnianie wyjechali do Poznania. Tam zmierzyli się z AZS AWF. Gospodarze już do przerwy prowadzili 2:0, a ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem akademików 5:0. Dwie bramki dla AZS AWF zdobył Łukasz Kurniewicz, a po jednej - Adrian Kozan, Mateusz Mazany i Patryk Pawlak.

Startowcy po tych porażkach spadli na dziewiąte miejsce w ligowej tabeli mając w dorobku 10 punktów.

Stella natomiast podejmowała Ósemkę Tarnowskie Góry. Spotkanie na początku toczyło się pod dyktando gospodarzy, którzy już do przerwy prowadzili 2:0. W drugiej połowie gra wyrównała się, ale ostatecznie stelliści zwyciężyli 3:1. Bramki dla zwycięzców zdobyli: Jakub Grzechowiak, Dawid Naszko i Rafał Stupczyński.

Stelliści zadedykowali to zwycięstwo zmarłemu niedawno Henrykowi Grotowskiemu, byłemu zawodnikowi i trenerowi tego klubu.