Sparing Mieszka podczas zgrupowania

• Napisane przez Maciej Maciejewski/Dawid Frąckowiak
Wyróżniony Sparing Mieszka podczas zgrupowania

Drugi letni sprawdzian formy mają za sobą piłkarze Mieszka Gniezno. Podopieczni Mariusza Bekasa przegrali w środę w Głogowie z pierwszoligowym Chrobrym 0:1.

Mieszkowcy obecnie ciężko trenują na zgrupowaniu w Jarocinie, a urozmaiceniem trudnego okresu była potyczka kontrolna w Głogowie. W pierwszej połowie tego pojedynku nieco więcej z gry mieli gospodarze, ale nie było widać wielkiej różnicy jaka dzieli obie ekipy. Gnieźnianie na początku stworzyli sobie dwie dobre sytuacje bramkowe, jednak strzały Michała Steinke i Krzysztofa Bartoszaka obronił Mateusz Abramowicz. Chrobry zaś skupiał się na strzałach z dystansu, które padały łupem Sławomira Janickiego. Jedyny gol tego meczu padł w 17 minucie, kiedy to Radosław Jasiński przez przypadek sfaulował Mikołaja Lebedyńskiego we własnym polu karnym i arbiter podyktował jedenastkę. Pewnym jej egzekutorem okazał się Przemysław Stolc.

W drugiej połowie trener Bekas desygnował do gry młodych zawodników, którzy dopiero się uczą piłkarskiego rzemiosła i głogowianie osiągnęli dużą przewagę. Na szczęście bardzo dobrze w naszej bramce spisywał się Janicki, którzy kilka razy uchronił naszą drużynę przed stratą bramki.

Ostatecznie Chrobry pokonał Mieszka 1:0 i była to druga porażka nowego zespołu biało-niebieskich w okresie letnich treningów. Kolejny sparing gnieźnianie rozegrają już w piątek, po powrocie z Jarocina, z czwartoligowym Lubuszaniniem Trzcianka. Mecz ten odbędzie się na boisku w Kostrzynie o godzinie 18.30.

„Mieszko”: Sławomir Janicki, Hubert Kantorowski (46 Piotr Przygocki), Michał Steinke (60 Sebastian Golak, 72 Hubert Walerjańczyk), Adrian Kaliszan (60 zawodnik testowany), Radosław Jasiński (60 Maksymilian Sikorski), Krzysztof Biegański (60 Jakub Hoffmann), Sebastian Golak (46 Przemysław Lisiecki), Tomasz Bzdęga (60 Łukasz Bogajewski), Damian Pawlak (46 Mateusz Roszak), Damian Sędziak, Krzysztof  Bartoszak (72 Kacper Zimmer).