http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Awans rezerw Mieszka w Pucharze Polski

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Awans rezerw Mieszka w Pucharze Polski

Piłkarze rezerw Mieszka awansowali do II rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Podopieczni Przemysława Otuszewskiego pokonali Zjednoczonych Trzemeszno 3:2.


Pierwsza połowa meczu rozgrywana byłą pod dyktando gospodarzy. W 15 minucie Kacper Zimmer wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Bartoszu Goździńskim i Mieszkowcy wyszli na prowadzenie. Kwadrans później ponownie na listę strzelców wpisał się Zimmer i gnieźnianie prowadzili już 2:0. Kiedy wydawało się, że biało-niebiescy mają mecz pod kontrolą goście zdobyli gola kontaktowego. W 38 minucie Jakuba Woźniaka pokonał Dawid Ciążyński. Minutę później arbiter podyktował rzut karny dla Zjednoczonych, ale Ciążyński tego nie wykorzystał. W 41 minucie Dominik Wiśniewski znalazł się oko w oko z golkiperem przyjezdnych posyłając futbolówkę po ziemi do siatki rywali i Mieszko prowadził 3:1. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona.

Po zmianie stron przewagę mieli goście, ale nie potrafili jej długo udokumentować bramką kontaktową. Dopiero w 80 minucie padła bramka samobójcza, a jej autorem był Jakub Olejniczak i końcówka spotkania była nerwowa. Ostatecznie młodzi piłkarze Mieszka awansowali do kolejnej fazy okręgowego Pucharu Polski, która zaplanowana została na 11września.

Mieszko: Jakub Woźniak, Oliwier Strosin, Jakub Olejniczak, Miłosz Walkowiak, Maksymilian Sikorski, Maciej Tatarski, Krystian Grzeszczak (46 Mateusz Rożek), Hubert Walerjańczyk, Kacper Zimmer, Dominik Wiśniewski (75 Dawid Tymosz), Bartosz Goździński (81 Mikołaj Pluciński).

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.