http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Leszek Karwasiński i Marek Waraczewski bezkonkurencyjni!

W pierwszym, listopadowym (4 listopad) turnieju brydżowym każda z 13 startujących par reprezentujących sekcje brydża sportowego Grodziska Wielkopolskiego, Skoków, Wrześni, Żnina i Gniezna rozegrała w restauracji Leo libra  wcześniej pobranych z systemu „Pajączek” 24 rozdań. Turniej rozgrywany był na zapis maksymalny, gdzie taktyka polega na wylicytowaniu i wygraniu gier kończących i premiowych oraz braniu maksymalnej ilości lew na zapowiedziany kontrakt.


Ważnym czynnikiem w grze na maksy jest także skuteczna obrona zarówno gier częściowych jak i kończących. Jak zwykle i tym razem emocji przy stolikach było wiele, gdyż rozdania były ciekawe i wymagały odważnej, ale przemyślanej licytacji, niemałych umiejętności w rozgrywce oraz głębokiej analizy nad pierwszym wistem i kolejnymi zagraniami.

Tym razem najlepszą licytację, wist, rozgrywkę oraz obronę zademonstrowała para Leszek Karwasiński - Marek Waraczewski (WSBS Września), która nagrała 60,42 procent. Drugą lokatę z dorobkiem 55,00  procent zajął niezrzeszony duet Robert Góralczyk – Mirosław Jankowski a trzecią lokatą z rezultatem 54,23 procent  podzieliły się dwie pary: Maciej Młynarczyk – Maciej Szczepański (KB Gniezno) i Zbigniew Marciniak – Rafał Mikołajczak (CK Rondo Grodzisk Wlkp). Piątą lokatę z wynikiem 53,08 procent zajęła para Marek Piechociński (KB Gniezno) – Rajmund Wiśniewski (Forta Żnin) a szóstą z rezultatem 52,31 procent para  Roman Kujawski – Marek Wojciechowski (KB Gniezno). Siódme miejsce nagrywając 51,54 procent zajęła para Ryszard Szamałek – Wojciech Zimniak (WSBS Września).

Kolejny gnieźnieński turniej brydżowy par – zaliczany do rocznej klasyfikacji długofalowej  - rozegrany zostanie w najbliższy wtorek, 12 listopada o godz. 17.15 w restauracji Leo Libra przy ulicy Spichrzowej 1. Stowarzyszenie Gnieźnieński Brydż – organizator turniejów w Gnieźnie – zachęca do udziału w turniejach „kółkowiczów” oraz uczniów szkół, studentów gnieźnieńskich uczelni, oraz  brydżystów, którzy swego czasu grywali w brydża w czasie szkolnym i studenckim.

*****
W najbliższy poniedziałek, 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości w gnieźnieńskiej restauracji Leo Libra o godz. 10.00 rozpocznie się turniej Connector Grand Prix Wielkopolski par w brydżu sportowym o puchar Piotra Gruszczyńskiego - Starosty Gnieźnieńskiego. Udział w 40-rozdaniowym turnieju zapowiedziało wielu czołowych krajowych brydżystów. Dla najlepszych par tego prestiżowego turnieju przewidziane są nagrody. Do udziału w turnieju organizatorzy turnieju – Wielkopolski Związek Brydża Sportowego w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Gnieźnieński Brydż - zapraszają wszystkich znających zasady gry w brydża.  
Brydżyści uczestniczący  w gnieźnieńskim turnieju GPW wezmą także udział w turnieju pod wspólna nazwą „O Podkowę Kasztanki Marszałka”. Do udziału w turnieju z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości zachęca Zarząd Polskiego Związku Brydża Sportowego w Warszawie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.