http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Start nie zagra w finale, Stella utrzymała się w lidze

Wyróżniony Start nie zagra w finale, Stella utrzymała się w lidze

Rozegrane zostały mecze ostatniej kolejki fazy zasadniczej rozgrywek Superligi hokeja halowego mężczyzn. Start zagrał z zespołem Bałagany Rustico Łubianka, a stelliści byli podejmowani przez Pomorzanina Toruń.


Zespół Startu Gniezno już w piątej minucie objął prowadzenie w meczu z zespołem Bałagany. Rzut karny wykorzystał Gracjan Jarzyński. Wyrównanie padło pod koniec pierwszej kwarty po strzale Artura Semonowicza. Ten sam zawodnik podwyższył wynik w 13 minucie meczu i do przerwy prowadzili zawodnicy z Łubianki 2 :1. Po zmianie stron gnieźnianie  wyrównali dzięki bramce Macieja Wejerowskiego w 23 minucie. Po chwili Gracjan Jarzyński wyprowadził czerwono- czarnych na prowadzenie. Kropkę nad „i” postawili laskarze Startu w ostatniej kwarcie. Cenie trafili  Maciej Wejerowski (34 min.) i Gracjan Jarzyński (36 min.). Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 5:2 dla Startu.

Niestety, mimo tej wygranej podopieczni Wojciecha Jankowskiego nie zagra w turnieju finałowym o medale. Wszystko to za sprawą meczu AZS AWF Poznań i Wartą Poznań. Potyczka ta zakończyła się remisem 3:3.

Zwycięstwo Startu zapewniło za to Stelli Gniezno utrzymanie w Superlidze. Dlatego wysoka przegrana Stelli w Toruniu 3:11 nie miała już znaczenia.

Ostatecznie zespół Startu uplasował się na 5 pozycji w rozgrywkach z dorobkiem 10 punktów, a Stella sklasyfikowana została na 7 miejscu mając na koncie 3 punkty.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.