http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Jakub Gewert w finale Akademickich Mistrzostw Polski 2017!

Wyróżniony Jakub Gewert w finale Akademickich Mistrzostw Polski 2017!

Od 12 do 14 maja w Poznaniu na kortach AZS-u odbywały się półfinały Akademickich Mistrzostw Polski 2017. W zawodach brały udział reprezentacje dziewięciu uniwersytetów z czterech województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego. W barwach poznańskiej uczelni WSPiA wystąpił gnieźnian Jakub Gewert, który turniej może zaliczyć do bardzo udanych, ponieważ jego uczelnia wygrała zawody i uzyskała awans do ogólnopolskich finałów, które odbywać się będą od 5 do 8 czerwca na kortach w Łodzi.


Poza WSPiA, w zawodach udział wzięły reprezentacje: UAM Poznań, UE Poznań, Uniwersytet Szczeciński, ZUT Szczecin, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Medyczny Poznań, Politechnika Gdańska i Politechnika Poznańska. Uczelnie zostały podzielone na dwie grupy i rozegrały mecze w systemie każdy z każdym. Następnie wyłoniono cztery najlepsze uczelnie, który zmierzyły się ze sobą w półfinałach, a następnie rozegrano oficjalny finał w obecności legendy polskiego tenisa - Wojciecha Fibaka.

Podczas półfinałów, gnieźnianin rozegrał osiem meczów: cztery deblowe oraz cztery singlowe. Zwycięską ręką wyszedł z siedmiu z nich, przegrywając jedynie deblowy mecz otwarcia przeciwko UE Poznań. Jakub potwierdził tym swoją wyśmienitą formę oraz świetne przygotowanie kondycyjne do sezonu.

Oto kolejność drużyn mężczyzn, które awansowały do ogólnopolskich finałów w Łodzi:
1. Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji Poznań
2. Uniwersytet Ekonomiczny Poznań
3. Uniwersytet Szczeciński
4. Uniwersytet Adama Mickiewicza Poznań.

Obecnie Jakub przygotowuje się do występów w lidze niemieckiej w barwach RTC Ratingen 1911. Już w najbliższą sobotę, 20 maja, jego zespół zmierzy się z OTHC Oberhausener Tennis Club w meczu 2 kolejki Niederrhein Ligi. Następnym turniejem Jakuba Gewerta będzie ITF Futures $15,000 w Jabloncu Nad Nisou w Republice Czeskiej, który odbywać się będzie już od 26 maja.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.