http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Zwycięstwo Jakuba Gewerta w lidze niemieckiej!

Wyróżniony Zwycięstwo Jakuba Gewerta w lidze niemieckiej!

Jakub Gewert reprezentujący barwy Ratinger Tennisclub Grün-Weiss 1911 wziął udział w meczu 3 kolejki Niederrhein Ligi. Jego drużyna mierzyła się z zespołem OTHC Oberhausener Tennis. Gnieźnian odniósł w tym meczu pewne zwycięstwo w pojedynku singlowym, jednak mimo to jego zespół nie sprostał gościom, przegrywając całe spotkanie w stosunku 4:5.


W pojedynku singlowym przeciwnikiem naszego zawodnika był Niemiec Sachsa May, grający niegdyś w Bundeslidze. Mecz od początku był pod dyktando gnieźnianina, który zwyciężył 6:1 7;5. Po meczach singlowych rozegrano mecze deblowe decydujące o końcowym tryumfie w spotkaniu. W grze podwójnej Gewert wystąpił w parze z Niemcem, Ericem Baumem. Po zaciętym pojedynku niestety ulegli oni Holendrowi Fabianowi van Der Lansowi oraz Niemcu Christianowi Vinckowi w stosunku 3:6 4:6.

Mecz w lidze niemieckiej był dla Gewerta świetnym przetarciem przed zbliżającymi się wielkimi krokami Finałami Akademickich Mistrzostw Polski, które będą rozgrywane od 5 do 8 czerwca na kortach MKT w Łodzi. Drużyna w której występuje gnieźnianin, Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji w Poznaniu, będzie liczyła się w gronie zespołów walczących o medale. Celem naszego zawodnika jest gra na najwyższym poziomie oraz przywiezienie z Łodzi medalu, najlepiej koloru złotego.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.