http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Niechanowska unihokeistka zagra w najlepszej lidze świata!

  • Napisane przez Tomasz Wojciechowski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Niechanowska unihokeistka zagra w najlepszej lidze świata!

Agnieszka Kozanecka, wychowanka UKS Błyskawicy Niechanowo, wielokrotna Reprezentantka Polski w Unihokeju podpisała kontrakt ze szwedzkim klubem Linköping IBK!


Agnieszka w poprzednim sezonie Salming Ekstraligi Seniorek prezentowała równą, bardzo wysoką formę, dzięki czemu została wyróżniona tytułem MVP sezonu 2016/2017 oraz wybrana najlepszym lewym obrońcą zespołu All Stars polskiej ligi. Zarówno wymienione wyróżnienia jak i świetna gra w reprezentacji Polski (min. Podczas Elimnacji do Mistrzostw Świata 2017- Celano, Włochy) sprawiły, że zainteresowały się nią zagraniczne kluby ze Norwegii, Szwajcarii i Szwecji.

Ostateczne mieszkanka gminy Niechanowo zdecydowała się na transfer do Klubu  grającego w szwedzkim SSL (Svenska Superligan) Linköping IBK. Pozwoli jej to na występy w najsilniejszej unihokejowej lidze świata. To właśnie liga SSL jest skupiskiem największych gwiazd światowego unihokeja, kolebką talentów oraz marzeniem tysięcy zawodników z całego globu.

Poniżej przedstawiamy krótką wypowiedź Agnieszki, która ukazała się w unihokejowych mediach po ogłoszeniu wieści o transferze: - Długie rozmowy i negocjacje wreszcie przyniosły wyczekiwany efekt - swój jubileuszowy, 10-ty ligowy sezon rozegram w zagranicznym klubie. Gra w SSL to wielkie wyzwanie, niesamowite możliwości i ogrom ciężkiej pracy. W Linköping chcę pokazać co znaczy polski charakter!! Wierzę, że nowy klub okaże się miejscem, gdzie będę mogła się cały czas rozwijać i cieszyć grą jeszcze bardziej niż wcześniej. Dziękuję wszystkim za okazane wsparcie w związku z transferem! Trzymajcie kciuki i wyglądajcie wieści ze Szwecji!

Agnieszce życzymy wielu sukcesów sportowych.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.