Mieszko gra dalej w Pucharze Polski!

Wyróżniony Mieszko gra dalej w Pucharze Polski!

Piłkarze Mieszka pokonali w środowe popołudnie w Swarzędzu miejscową Unię 2:1. Dzięki temu awansowali do kolejnej fazy rywalizacji w Pucharze Polski na szczeblu poznańskim.

Pojedynek pucharowy Mieszka z Unią był ciekawym widowiskiem. Jednak padły tylko 3 bramki. Po jednej w pierwszej połowie dla każdego z zespołów. W 12 minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Jak podaje strona internetowa klubu gol padł  w  niegroźnych okolicznościach. Paweł Beser krzyknął „moja” i nie zdążył do bezpańskiej piłki, którą spokojnie mógł wybić Michał Steinke, przejął ją jednak Marcin Nowicki, który mając przed sobą pustą bramkę wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Jednak po dwóch minutach było już 1:1. Błąd bramkarza wykorzystał Adam Konieczny strzelając do pustej bramki. Po wyrównaniu przewagę posiadała drużyna Mieszka, ale bramka już nie padła.

Po zmianie stron jedyny gol dający sukces i awans Mieszka padł już w 49 minucie. W niemal beznadziejnej sytuacji piłkę w narożniku boiska wywalczył Adrian Bartkowiak i dośrodkował w pole karne wprost na głowę Adama Koniecznego, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Mieszka 2:1. Tym samym to gnieźnianie awansowali do kolejnej fazy rozgrywek Pucharu Polski, w której zmierzą się z faworytem A-klasowych zmagań Olimpią Poznań. Mecz ten odbędzie się 4 października na stadionie w Luboniu.

Mieszko: Paweł Beser, Marcin Tomaszewski, Adrian Bartkowiak, Michał Steinke, Damian Garstka, Marcin Trojanowski (68 Damian Pawlak), Dawid Radomski, Tomasz Bzdęga, Gracjan Goździk, Krzysztof  Wolkiewicz, Adam Konieczny (62 Miłosz Brylewski).