Kolejne zwycięstwo! Mieszko Gniezno – Pogoń Łobżenica 2:0

Piłkarze Mieszka Gniezno w niedzielne popołudnie rozegrali spotkanie ligowe w Łobżenicy. Tam podejmowani byli przez miejscowy zespół Pogoni zajmujący ostatnie miejsce w lidze. Z taki zespołem łatwo się nie gra, ale mieszkowcy dali radę i wygrali 2:0.

Piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka pokonali w Łobżenicy miejscową  Pogoń 2:0. Tym samym są jedyną niepokonaną drużyną w grupie północnej IV ligi. Oba gole padły w pierwszej połowie meczu. Pogoń od pierwszego gwizdka broniła się niemal całą jedenastką i skupiała się na ograniczaniu dostępu do swojej bramki. Jednak już w 14 minucie w polu karnym Pogoni faulowany był Gracjan Goździk i arbiter podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki był Tomasz Bzdęga i Mieszko wyszedł na prowadzenie.

W 32 minucie gry, padła druga i ostatnia bramka w tym spotkaniu. Michał Steinke znalazł się w polu karnym Pogoni i uderzeniem głową „na raty” pokonał Mateusza Borkowskiego.

Po zmianie stron były jeszcze szanse na kolejne bramki, lecz wynik nie uległ zmianie. 2:0 dla Mieszka i komplet punktów meczowych. Tym samym biało-niebiescy mają na swoim koncie 27 punktów, wyprzedzając  o dwa „oczka” Tarnovię Tarnowo Podgórne.