http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

W jakim składzie pojedzie „Start” w 2018 roku?

  • Napisane przez Wojciech Orłowski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony W jakim składzie pojedzie „Start” w 2018 roku?

GTM Start Gniezno montuje kadrę drużyny na nowy sezon i choć okienko transferowe ruszy dopiero na początku listopada, to działacze tego klubu już informują, że mają uzgodnione nowe kontrakty ze swoimi żużlowcami. Czy przy ulicy Wrzesińskiej w nowym rozdaniu ujrzymy nowe twarze?


Sympatyków czarnego sportu w Gnieźnie zapewne trzeba będzie karmić w okresie jesienno-zimowym różnymi wydarzeniami i doniesieniami, ale wszystko wskazuje na to, że wieści dotyczące zamknięcia kadry drużyny na rok 2018 zostaną przekazane nam szybko. Wczoraj kierownictwo gnieźnieńskiego klubu ogłosiło, że mają uzgodnione już kontrakty ze swoimi liderami – Mirosławem Jabłońskim oraz Marcinem Nowakiem i gdy tylko będzie to możliwe stosowne dokumenty z nimi podpiszą. Co jednak jest najważniejsze, to zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, obie umowy mają zostać datowane na dwa lata, co potwierdza jednoznacznie chęć budowy dłuższych relacji pomiędzy ich stronami.

Start Gniezno awansował w tym roku do grona pierwszoligowców i będzie musiał mierzyć się teraz z rywalami znacznie mocniejszymi, jakim chociażby jest spadkowicz z PGE Ekstraligi – ROW Rybnik. Być może nawet przyjdzie się nam ścigać z Get Well Toruń, który jutro może przegrać pojedynek barażowy z bardzo zmotywowanym Wybrzeżem Gdańsk. Poza tym za rok spotkamy: Orła Łódź, Wandę Kraków, Polonię Piła, Lokomotiv Daugavpils i Motor Lublin. Ta ostatnia drużyna najprawdopodobniej jutro ostatecznie wyeliminuje z 1 ligi Stal Rzeszów, z którą lublinianie wysoko wygrali u siebie przed tygodniem.

Okazją do dalszych spekulacji kadrowych na nowy sezon był zorganizowany w piątkowy wieczór turniej charytatywny pomiędzy żużlowcami a miejskimi urzędnikami. Chwilę później ogłoszono, że klub ma już dopracowane porozumienie w sprawie dalszych startów w Pierwszej Stolicy Polski dwójki kolejnych zawodników, Adriana Gały i Olivera Berntzona. Nieoficjalnie mówi się też, że w klubie zostanie czeski żużlowiec - Eduard Krcmar i że cała trójka także przedłuży współpracę ze Startem Gniezno na dwa lata, a kadrę seniorów ma jeszcze wzmocnić jeden solidny obcokrajowiec.

Sporo niewiadomych jest natomiast przy obsadzie formacji juniorskiej, bo na ten moment aktualny kontrakt ma tylko Damian Stalkowski, który został wykupiony przed rokiem z Polonii Bydgoszcz. Nie wiadomo, czy władze „Startu” dogadają się ponownie z teamem rodziny Fajferów i do składu drużyny powrócą za pół roku Kevin i Patryk, którzy skonfliktowali się z klubem. Inny scenariusz przewiduje, że do Gniezna powróci inny wychowane – Dawid Wawrzyniak, któremu ewidentnie się nie wiedzie w GKM Grudziądz. Blisko klubu jest również Norbert Krakowiak, który startował w czerwono-czarnych barwach na koniec tego sezonu, jako zawodnik wypożyczony z Get Well Toruń. Co ciekawe, cała piątka młodzieżowców grała wczoraj podczas wspomnianego już meczu piłkarskiego.

Trzeba przyznać, że wiele zostało już wyjaśnione i wcześniej zapowiadana przez nowe władze Startu Gniezno koncepcja montowania drużyny opartej na swoich wychowankach i zawodnikach perspektywicznych jest stopniowo rozszerzana. Jakie decyzje kadrowe zapadną ostatecznie przy ulicy Wrzesińskiej w kontekście przyszłorocznego składu drużyny, o tym dowiemy się najpóźniej w połowie listopada, kiedy zostanie zamknięte okienko transferowe dla klubów żużlowych, które chcą brać udział w ligowych rozgrywkach.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.