http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Paweł Gorzelańczyk z Mogilna najlepszy w III Biegu Niepodległości w Gnieźnie!

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Paweł Gorzelańczyk z Mogilna najlepszy w III Biegu Niepodległości w Gnieźnie!

Ponad 500 biegaczy stanęło na starcie Trzeciego Biegu Niepodległości. Rywalizacja na dystansie  11 kilometrów rozpoczęła się z linii startu przy gnieźnieńskiej Katedrze punktualnie o 11.11.


Wśród startujących w III Biegu Niepodległości  był jego pomysłodawca - prezydent Gniezna Tomasz Budasz. Wszyscy uczestnicy ubrani byli w jednakowe biało-czerwone koszulki z polskim Orłem. Trasa wiodła ulicami Gniezna oraz wokół jeziora Jelonek. Meta usytuowana była na gnieźnieńskim Rynku.

Tegorocznym pierwszym triumfatorem biegu został  Paweł Gorzelańczyk z czasem 37:47. Drugi linie mety minął Tomasz Jędraszek z wynikiem 38:01, a trzecim był Łukasz Kobyłecki z rezultatem 39:03. Najlepszą z kobiet okazała się Marzena Siwińska z Witkowo z czasem 48:16, druga była Izabela Bąkowska z GTT Diament Gniezno ( 48:43), a trzecia minęła linie mety  Joanna Sulej-Chojnacka z wynikiem 49:27.  

Zwycięzcom w poszczególnych kategoriach nagrody i puchary wręczyli prezydent Tomasz Budasz, przedstawiciele sponsorów głównych oraz aktor Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie, Bogdan Ferenc , który wcielił się w postać Józefa Piłsudskiego.

Szczegółowe wyniki tegorocznego biegu są dostępne  pod adresem http://wyniki.datasport.pl/results2370/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.