Dobra gra tenisistów w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski!

Wyróżniony Dobra gra tenisistów w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski!

W Ustrzykach Dolnych rozgrywane były Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. Bardzo dobry występ zanotowali młodzi zawodnicy Stelli Niechan Gniezno.

W turnieju drużynowym Młodzieżowych  Mistrzostw Polski, Jakub Różak i Filip Kujawa zajęli piąte miejsce. W pierwszym meczu gnieźnianie pokonali „Sygnał” Lublin 3:0. W drugim pojedynku,  pokonali faworyzowany zespół  pierwszoligowy „Dojlidy” Białystok 3:0 . W tym meczu nie stracili nawet jednego seta. Niestety, w walce o medal ulegli późniejszym mistrzom Polski zespołowi „Energa” Toruń.

Wysokie, trzynaste miejsce w tej silnej stawce zawodników zajął Filip Kujawa. Na swojej drodze Kujawa wygrał 4:2 z Marcinem Kolmanem z „Wakmet” Bodzanów, Pawłem Błąkałą z Gdańska 3:2, Kamilem Urbanowiczem z Elblaga 3:0, Igorem Misztalem z „Odra Głoska” Księgienice 3:2, a przegrał z brązowym medalistą Tomaszem Tomaszukiem z „Gwiazdy” Bydgoszcz.

Dobry występ zanotowała też  Agata Klabińska. Wygrała z Karoliną Budenas z Białegostoku 4:3, następnie pokonała Aleksandrę Chrabąszcz z Olesna 4:1. W meczu o awans do finałowej „ósemki” uległa późniejszej wicemistrzyni Julii Ślązak z Sochaczewa 1:4. Agata awansowała do finałowej „ósemki” w grze deblowej, grając w parze z  Sandrą Hetnał  z „Cukrownika” Chybie.

Stelliści zajęli czołowe, punktowane miejsca we wszystkich rozgrywanych konkurencjach: grze drużynowej, indywidualnej, deblowej i mieszanej.

W turnieju startowało blisko 120 zawodników. Większość to gracze z klubów ekstraklasy i pierwszej ligi. Dobry występ Gnieźnian pozwolił zdobyć dla klubu 40 punktów systemie Sportu Młodzieżowego.