Mieszko Gniezno w III lidze! Victoria Września rozbita 4:1!

Wyróżniony Mieszko Gniezno w III lidze! Victoria Września rozbita 4:1!

Na stadionie przy ul. Strumykowej zakończył się mecz rewanżowy pomiędzy Mieszkiem Gniezno a Victorią Września. Zwycięzca dwumeczu zapewnił sobie awans do III ligi! Przypomnijmy, że w pierwszym meczu we Wrześni, gnieźnianie wygrali 2:1. Dzisiaj potwierdzili swoją dominację, zwyciężając 4:1! Dzięki temu w przyszłym sezonie mieszkowcy będą walczyć na boiskach III ligi! Gratulujemy!

Piłkarze Mieszka rozegrali drugi mecz barażowy z Wiktorią Września. Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie we Wrześni 2:1, mecz przy ul. Strumykowej zapowiadał się bardzo interesująco. Już blisko godzinę przed pojedynkiem trybuny stadionu Mieszka zapełniały się kibicami.

Pierwsza połowa meczu rozpoczęła się jednak od niespodzianki, bo to goście prawie zaraz po pierwszym gwizdku zdobyli pierwsza bramkę. Jednak gnieźnianom wystarczyły zaledwie 4 minuty by wyrównać po pięknym golu Marcina Trojanowskiego. Taki wynik, choć szans było sporo na kolejne gole, utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron zaczęło się niemrawo, ale było tak do 62 minuty. Wtedy to rozwiązał się worek z bramkami dla Mieszka. Padły jeszcze trzy. Ich autorami byli: Damian Pawlak, który trafił dwa razy do siatki oraz Krzysztof Wolkiewicz. Ostatecznie zatem 4:1 i awans do grona trzecioligowców. Po ostatnim gwizdku sędziego rozpoczęło się świętowanie.

Najbardziej z łzami w oczach, awans i sukces zespołu Mieszka Gniezno przeżywał Dawid Frąckowiak, który całe swoje serce, wiedzę i umiejętności organizacyjne oddał gnieźnieńskiemu klubowi,

Piłkarze podziękowali kibiciom którzy byli wiernymi kibicami, odebrali puchar i skonsumowali okolicznościowy tort. Teraz do sierpnia maja spokojniejszy czas w roku. A potem, walka na boiskach III ligi!