Pierwsza porażka Mieszka

Wyróżniony Pierwsza porażka Mieszka

Piłkarze Mieszka Gniezno tym razem udali się na pojedynek ligowy do Konina. Tam zmierzyli się z miejscowym Górnikiem. Niestety, z tej potyczki zwycięsko wyszli gospodarze, którzy pokonali gnieźnian 2:1.

To pierwsza porażka piłkarzy Mieszka w trzeciej lidze i pierwsza od 540 dni. Jak mówią jednak kibice biało–niebeskich , kiedyś musiało do tego dojść. Nawet najlepszym zespołom w ekstraligach takie pojedynki się zdarzają. Szkoda tylko, że była to przegrana w słabym stylu.  W pierwszym kwadransie dwa razy musiał interweniować  bramkarz Górnika po strzałach Tomasza Bzdęgi i Gracjana Goździka. W 20 minucie szybki Aleks Sieradzki z Konina ograł  Tarasa Maksymiva,  wbiegł w gnieźnieńskie pole karne i po kontakcie z ukraińskim obrońcą Mieszka  sędzia  odgwizdał rzut karny. Na bramkę dla Górnika zamienił go Taras Jaworskyj. Jedyną dogodną okazję do wyrównania Mieszkowcy mieli w 36 minucie, ale Damian Pawlak nie wykorzystał podania Tomasza Bzdęgi.

W drugiej połowie gnieźnianie ruszyli do ataków. W 51 minucie stuprocentową sytuację na wyrównanie zmarnował Damian Pawlak. Na 2:0 wynik podwyższył po dobitce głową  Jeremiasz Grela w 73 minucie meczu. Bramka kontaktowa dla Mieszka padła w 87 minucie.  Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową bramkarza  Górnika pokonał Tomasz Bzdęga. Niestety, na kolejnego gola zabrakło czasu. Górnik ostatecznie pokonał Mieszko 2:1.

W ten sposób podopieczni Mariusza Bekasa zakończyli passę 51 meczów ligowych bez przegranej. Po tym meczu  zespół Mieszka  ma na swoim koncie nadal 14 punktów i zajmuje czwarte miejsce w tabeli.

Skład Mieszko: Szymon Lewandowski, Taras Maksymiv (75 Mikołaj Panowicz), Adrian Kaliszan, Michał Steinke, Szymon Pająk, Dawid Radomski, Tomasz Bzdęga, Gracjan Goździk, Radosław Mikołajczak (80 Krzysztof Wolkiewicz), Damian Pawlak (69 Adam Konieczny).