http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Krok od sensacji... Start 1954 Gniezno - Grunwald Poznań 0:1

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Krok od sensacji... Start 1954 Gniezno - Grunwald Poznań 0:1

Laskarze Startu 1954 zostali pokonani przez Grunwald Poznań, ale porażka 0:1 ujmy czerwono–czarnym nie przynosi. Poznaniacy to mistrzowie Polski, z którym tak niska przegrana może być rozpatrywana w kategorii sukcesu.


Niespodzianka wisiała w powietrzu. Laskarze Startu 1954 o mały włos nie pokonali renomowanego Grunwaldu Poznań. Podopieczni trenera Wojciecha Janowskiego bardzo profesjonalnie podeszli do pojedynku. Umiejętnie bronili własnej bramki. Rewelacyjnie spisywał się też bramkarz Startu Marcin Trzaskawka. Dzięki takiej postawie oba zespoły schodziły z murawy przy rezultacie 0:0.

Jedyna jak się okazała bramka meczu padła w 45 minucie gry. Po strzale Mateusza Hulboja, gnieźnieński bramkarz odbił piłkę. Jednak przejął ją Karol Majchrzak i z bliskiej odległości umieścił w bramce Startu. Strata gola nie podłamała jednak startowców. Do końca meczu starali się wyrównać i mieli sporo szans. Zabrakło przysłowiowego sportowego szczęścia. Co prawda raz piłka była w siatce gości, jednak gol nie został uznany. Zdaniem sędziego  doszło do zagrania nogą Marcina Grotowskiego.

Szkoda zatem, że nie została wykorzystana szansa sprawienia niespodzianki i historycznego pokonania Grunwaldu Poznań.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.