http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Pierwsza pomoc w trzemeszeńskim gimnazjum

Wyróżniony Pierwsza pomoc w trzemeszeńskim gimnazjum

Członkowie Stowarzyszenia pod Żaglami przeprowadzili kolejną prelekcję z instruktarzem udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zasad bezpiecznego zachowania się na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Zajęcia odbyły się w ramach godziny wychowawczej i kierowane były do uczniów klasy II Gimnazjum w Trzemesznie.


Inicjatorem spotkania byli rodzice i wychowawczyni klasy, którzy skierowali do Stowarzyszenia pismo o przeprowadzenie takich zajęć. Instruktorzy Stowarzyszenia wykorzystali pomoce dydaktyczne w postaci slajdów pt. „Bezpieczna woda”, fantomów i defibrylatora. Praktyczne czynności w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej wspomagały harcerki z Hufca ZHP Trzemeszno, które w tym zakresie posiadają odpowiednie przeszkolenie. Głównym celem zajęć było przywrócenie podstawowych funkcji życiowych.     

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy zadawali pytania, brali czynny udział w zajęciach praktycznych i podawali przykłady różnych zachowań osób nad wodą oraz w wodzie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.